Rozmaite przeznaczenie lilii

Rozmaite przeznaczenie lilii

Wybór kwiatów jest na tyle szeroki, że każdy ogrodnik, także amator, bez kłopotu znajdzie gatunek, który efektywnie będzie się prezentował w ogrodzie. Na sklepowych półkach znajdują się sadzonki roślin o rozmaitych wielkościach oraz barwach, co ma przecież kluczowe znaczenie dla wyglądu domowego otoczenia. Różnorodne kwiatowe kompozycje podkreślają charakter posesji, uzupełniają jej styl albo po prostu stają się dominującą dekoracją. Dzięki niej każdy będzie pod wrażeniem wybranych kwiatów oraz stworzonych aranżacji. Na jaki gatunek się zdecydować?

Lilie do ogrodu i do donicy

Ciekawym wyborem, w dodatku niezwykle popularnym i szeroko dostępnym, są lilie. Te kwiaty znakomicie prezentują się w ogrodzie, tworząc ciekawe kompozycje także z innymi gatunkami. W zasadzie to w przypadku tej rośliny ogród jest tylko jedną z możliwości. Oczywiście rabaty z liliami wspaniale wyglądają, a odpowiada za to między innymi wielkość kwiatów. Poza tym znaczenie dla efektu wizualnego mają kolory, a w tym aspekcie wybór także jest stosunkowo szeroki. Ten gatunek nadaje się również do pojemników, nie ma tutaj znaczenia, jaki jest kształt donicy. Dlatego warto je wybierać na przykład wtedy, kiedy chce się upiększyć balkon albo werandę. Sprawdzą się wówczas znakomicie. Również w ciętej formie zyskają zwolenników. Nie ma zatem wątpliwości, że popularność lilii nie jest przypadkowa.

Zadbaj o warunki

Lilie są odporne i długotrwałe, ale wypada pamiętać o zapewnieniu im podstawowych warunków. W odniesieniu do gleby nie ma zbyt wygórowanych wymagań, choć wiadomo, że jak w przypadku każdej rośliny, istotne jest podlewanie. Najważniejsze w kwestii uprawy natomiast jest zapewnienie słonecznego miejsca, w którym akurat te kwiaty rozwijają się najlepiej. Dzięki tym prostym zabiegom z pewnością uda się zapewnić właściwy wzrost, a to z kolei zagwarantuje kwitnienie i piękny widok wiosną lub latem. O to przecież chodzi w uprawie kwiatów.

Magda Orzech

Podobne

Znajdź odpowiednie kwiaty w promocji

Znajdź odpowiednie kwiaty w promocji

Nie koś trawy. Zasiej ją w wersji ozdobnej

Nie koś trawy. Zasiej ją w wersji ozdobnej

Planujesz latem ogrodowe przyjęcie? Kup kwiaty

Planujesz latem ogrodowe przyjęcie? Kup kwiaty

Tulipany w ogrodzie i nie tylko

Tulipany w ogrodzie i nie tylko

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *